پرداخت اینترنتی یا پرداخت آنلاین یعنی چه؟

photo_2018-07-16_18-29-48
پرداخت آنلاین به معنی انتقال وجه از یک حساب به حساب دیگر از طریق شبکه های جهانی اینترنت می باشد. به این صورت که با همراه داشتن اطلاعات کارت (cvv2، شماره کارت، تاریخ انقضا) و رمز دوم می توانید مبلغ مشخصی را به حساب شخص دیگری انتقال دهید

برای واریز و برداشت از چه روش هایی استفاده می کنید؟

غالبا صندوق های قرض الحسنه از روش های کارت به کارت، ارسال عکس فیش واریز به حساب و یا به صورت نقدی برای پرداخت اقساط  حق عضویت و… استفاده می نمایند. به منظور ثبت و نگهداری اسناد این پرداخت ها، مدیران صندوق مجبور به نگهداری رسید ها و یاعکس های فیش واریزی می باشند و برای پرداخت های نقدی مجبور به ارائه رسید به اعضا هستند. از آنجا که نگهداری این اسناد سخت است، علاوه بر این فیش های بانکی بعد از چند مدت بی رنگ می شوند.
گاهی اعضا که به دلیل بی دقتی و یا نداشتن سواد کافی مبلغ واریز را به درستی قید نمیکنند، با پرداخت مبلغ کمتر و یا بیشتر به دردسر می افتند.

راه حل

photo_2018-07-16_18-29-44
استفاده از پرداخت الکترونیکی با قابلیت ثبت تراکنش می تواند راه حل مفیدی برای این مشکلات باشد، که موجب کاهش چشم گیر حجم کار مدیران صندوق می باشد. علاوه بر این اعضا بدون اتلاف وقت در سریعترین زمان ممکن ، مبلغ از قبل مشخص شده را واریز می کنند. خوشبختانه سامانه صندوق آنلاین کلیه این مشکلات را در نظر گرفته است و راه حلی برای آنها در نظر گرفته است. به کمک این سامانه کلیه تراکنش های انجام شده به تفکیک صندوق و شخص قابل ثبت و جستجو و ویرایش می باشد.

برای بررسی عملکرد مالی صندوق از چه روش هایی استفاده می کنید؟

photo_2018-07-16_18-29-27
اگر تاکنون برای ثبت عملکرد صندوق از روش ثبت سنتی استفاده می کرده اید، احتمالا الان یک  دفترحسابداری بزرگ و یا یک دفتر معمولی دارید. اگر بخواهید گزارشی از این مطالب تهیه کنید، نیاز به صرف زمان زیادی خواهید داشت، علاوه بر این که دقت محاسبات توسط شما کاهش می یابد.
توسط سامانه صندوق آنلاین علاوه بر ثبت ریز تراکنش های انجام شده چه به صورت آنلاین و چه به صورت دستی امکان تعریف بانک های مرتبط با صندوق نیز امکان پذیر می باشد، گزارش هر بانک به این صورت می باشد که هر واریز از طریق چه صندوقی و چه شخصی در چه تاریخ و ساعتی انجام شده است و بدون نیاز به مراجعه بانکی و پرداخت هزینه اضافه، پرینت حساب با ریز جزئیات امکان پذیر می باشد.